top of page
Özge SELÇUK BOZKURT

 

ÇOCUK GELİŞİM UZMANI

&

OYUN TERAPİSTİ

Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümünde lisans eğitimi,  (2003) Bitirme Tezi: Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu Olan Çocuklarda Görsel Algı Becerisi

 

Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Özel Eğitim Programında Üstün Yetenekli Çocukların Erken Dönemde Belirlenmeleri üzerine yüksek lisans eğitimi “bilim uzmanlığı” unvanı (2007)

 

Ankara’da Başkent İletişim, Rüştü ASYALI ve Mehpare Çelik ‘ten diksiyon, spikerlik sunuculuk eğitimi (2005)

 

Ankara’da bir Özel Eğitim İlköğretim Okulunda Uzman Özel Eğitimcilik görevi

(2003-2005)

 

Bir kamu kreşinde Çocuk Gelişim Uzmanı ve süreç içerisinde Kreş Müdürlüğü görevi (2005-2011)

 

Oğlum Arca’nın ailemize katılması ile “çocuk bakımı mı, kariyer mi” sorusuna, “çocuk bakımı” cevabını verip bu süreyi evde çocuğumla geçirmeye karar verdim.

Bu süreçte annelerin evde çocukları ile neler yapabileceklerine yönelik çalışmalar yürütüp, araştırma ve önerilerimi anneler ile paylaştım ve paylaşmaya devam etmekteyim.

 

2014 yılında Deneyimsel Oyun Terapi ve Çocuk Merkezli oyun terapisi eğitimlerini alarak Oyun terapisi uygulayıcısı olarak Babyplay Gelişim Danışmanlık Merkezinde ailelerimize hizmet vermeye başladım(2015) .

 

2013 yılından beri bir çok ulusal ve yerel Televizyon programı konuğu olmaya devam etmekteyim, Anahaber bülteni uzman görüşü yayınlarına katkı sağlamaktayım. 

30 dan fazla canlı yayın ve tv tecrübem bulunmakta, son olarak pandemi sürecinde EBA TV 23 Nisan özel programında da kendi yazdığım ve seslendirdiğim hikayem yayınlanmıştır.

 

Yayınlanmış 14 kitabım bulunmakta bunların 2 tanesi çocuk gelişimi ebeveyn kitabı 12 tanesi de 2-9 yaş arası çocuk hikaye kitapları olarak raflarda yerini almıştır. 

 

Bir çok çocuk kitabına yayınevi, yazar ve esere pedagojik editörlük yapmaktayım. 

 

2017 yıkından itibaren iki yıl süren  Anneler ile Geleceğe Sosyal Sorumluluk Projesinde Canbebe markası ile Türkiye’yi gezip anneler ile ile buluşup onlara pedagojik destek sağlayan ekipte yer aldım.

 

2017 yılında Uluslararası sertifikalı IAIM Bebek ve çocuk masajı eğitmenliği eğitimimi tamamladım.

 

2018-2019Parents dergisindeki köşemde  Çocuk Gelişimi ile ilgili yazılar yayınladım. 

 

 

 


 

 

bottom of page